Zeszyty dla pierwszoklasistów

Instytut Pamięci Narodowej przekazał pierwszoklasistom zeszyty z wizerunkami ojców niepodległości oraz długopisy i ołówki z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości  przez Polskę.   Akcję zorganizowały oddziały IPN w całej Polsce.   Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie uczniowie otrzymali zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego. Specjalne zeszyty trafiły tam do blisko 40 tysięcy pierwszoklasistów.

Uczniowie z województw: małopolskiego, łódzkiego i podlaskiego dostali zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, a z województwa wielkopolskiego - z gen. Józefem Hallerem.

Na Śląsku pierwszaki otrzymały zeszyty z podobiznami Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego, w lubelskim - z podobiznami Józefa Hallera i Ignacego Daszyńskiego.

W województwach: pomorskim i kujawsko-pomorskim do uczniów trafiły zeszyty z wizerunkami Piłsudskiego, Dmowskiego, Hallera i Paderewskiego.

W naszej szkole przekazanie zeszytów pierwszoklasistom  zbiegło się z obchodami 100- tnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie poznali już sylwetkę Józefa Piłsudskiego, a zeszyty i przybory do pisania będą cenną  pomocą w edukacji i wychowaniu do patriotyzmu.